מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

40% מלווי המשכנתא – לא בטוחים שנוכל להחזיר את ההלוואה

כפי שמדווח אתר “גלובס” סקר שנערך בידי מכון שילוב מגלה תמונה עגומה למדי: יותר משליש מלווי המשכנתא אינם בטוחים שאכן יצליחו להחזיר את ההלוואה שלקחו. כמובן שאם מתייחסים לנתוני התקופה האחרונה אין כל פלא שאילו הן תוצאות הסקר: כזכור לאחרונה עלתה ריבית בנק ישראל ב – 0.25% ומומחים מציינים כי בסופו של דבר עתידה לחול התייקרות כללית בריביות המשכנתא.

בכתבה צויין כי שליש מאוכלוסיית מדינתנו מחזיקה בהלוואת משכנתא כזאת או אחרת וכי  בקרב אחוז גבוה למדי מכלל הלווים תשלום ההלוואה מהווה חלק נכבד מההכנסה של משק הבית. בכתבה הובאו דבריו של איתי אוליניק, סגן המנכ”ל של מכון שילוב שביצע את הסקר האמור וציין כי העלאת הריבית נועדה לכאורה לסייע לצעירים (בהחשת בהתקררות שוק הנדל”ן ובבלימת מחירי הדירות העולים) אך בפועל היא עלולה להכביד על אוכלוסיה זאת, שרבים מבניה כבר לקחו משכנתא ועתה עליהם להתמודד עם העלייה בהחזרים.

עוד מלמד הסקר כמה נתונים מעניינים על הרגלי הצריכה של הישראלים. כפי שצוין בכתבה, אחוז גדול מאוד של צעירים אשר לקחו משכנתאות (מדובר על לווים בגילאי 18 – 29) ציין שההלוואה היא חלק נכבד מההוצאות שלהם. לעומת זאת בקרב לווים מבוגרים יותר (בני 30 – 49) רק שני שליש מהלווים ציינו נתון דומה. עוד עולה מהסקר כי הציבור אינו מאמין שבנק ישראל אכן יצליח לבלום את עליית המחירים התלולה. כאן מדובר בהבעת אי אמון של ממש במערכת, כאשר 2% מהנשאלים חשבו שבנק ישראל אכן יביא להוזלה משמעותית במחירי הבתים, ו – 21% סברו כי ההוזלה במחירים בעקבות מהלכי בנק ישראל תהיה מועטה.

 

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך