מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

ירידה בשיעור החזר המשכנתא מתוך ההכנסה: עומד על 28%

חודש נובמבר התאפיין בירידה בשיעור החזר המשכנתא מתוך ההכנסה של הלווים, זאת כפי שדווח ב – Ynet. בנובמבר עמד נתון זה על 28.1% בלבד וזאת לעומת 31% באותו חודש אשתקד, כלומר ירידה של כ – 3% אחוזים.

נתונים אלה מבטאים ירידה בסיכון שלוקחים עליהם משקי הבית בישראל. יש לציין כי בחודש נובמבר היקף ההלוואות עם החזר גבוה מ – 40% מהכנסות הלווים ירד ל – 320 מיליון שקלים, זאת בהשוואה לסכום של 520 מיליון שקלים באוקטובר וכן לעומת 600 מיליון שקלים בממוצע החודשי בשנה האחרונה. גם בהיקף המשכנתאות הכולל חלה ירידה בנובמבר האחרון, אם כי עדיין לא ניתן לקבוע אם מדובר במגמה של ממש.

ככל הנראה, ירידה זאת נובעת מהגבלות בנק ישראל, האוסרות על לקיחת משכנתאות ששיעור ההחזר שלהן גבוה מ – 50% מהכנסות הלווים נטו ומייקרות את ההלוואות בהן שיעור ההחזר הוא מעל 40%. בבנק ישראל הביעו קורת רוח מהנתונים וציינו כי אם הביקוש להלוואות לדיור לא תישקל הטלת מגבלות נוספות על השוק.

בשנה הבאה, כך מסתמן, יעמוד היקף ההלוואות הדיור על למעלה מ – 50 מיליארד שקלים, אם כי יש הצופים כי תתחולל ירידה של עד 10% בתחום. כך או כך, אין ספק כי אם קדחת ההלוואות תמשיך להשתולל אנחנו צפויים לראות עוד צעדים שירחיקו את חלום הדירה מעוד זוגות וצעירים בישראל.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך