מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

הריבית והמדד נמוכים? היזהרו ממשכנתא גבוהה מידי

הריבית הנמוכה במשק הופכת את המשכנתאות לזולות יותר ומפתה את רוכשי הדירות לקחת הלוואות גדולות יותר ויותר, מתוך אופטימיות ואמונה ש”הכל יהיה בסדר”. אך האם הריבית הנמוכה בימינו צפויה להישאר כמו שהיא? ככל הנראה התשובה היא לא. עלייה בצמיחה, שינויים בכלכלה העולמית, שינוי מדיניות של קברינטי הכלכלה – כל אלה עלולים להביא לעליה הדרגתית בריבית במשק ובסופו של דבר לעליה במשכנתא שלכם.

בחודש יוני האחרון, לדוגמא, המדד קפץ. להחזר החודשי של משכנתאות צמודות למדד נוסף סכום קטן של כמה עשרות שקלים בלבד, אך חשוב לזכור כי לאורך שנות תשלום ההלוואה עלולים להתווסף להחזר עוד ועוד סכומים קטנים וגדולים שינפחו את ההחזר שלכם.

עוד נקודה שרבים שוכחים לקחת בחשבון היא הגידול הטבעי בהוצאות של המשפחה. הולדת תינוק, רכישת מכונית משפחתית, תוספת חדר לבית – ישנה שורה ארוכה של הוצאות שעשויות ליפול עליכם בהפתעה או שלא בהפתעה ולהפוך את החזר ההלוואה למשימה קשה למדי.

מעבר לכך איש אינו יודע מה יילד יום. אנו חיים בתקופה שבה מקום העבודה אינו מובטח לאיש, כל אדם עלול להתעורר בבוקר ולגלות לחרדתו שהוא נותר בלי משכורת. אחת החששות היא מפני מצב שבו לווים רבים לא יוכלו להחזיר את ההלוואה עקב מיתון ופיטורים המוניים, ובסופו של דבר המצב יוביל לטלטלה קשה במשק הישראלי כולו.

אך למרות כל זאת, לווים רבים ממשיכים לקחת משכנתאות הגדולות בהרבה על מידותיהם, כאשר שיעור ניכר מתוך המשכורת החודשית שלהם מיועד להחזרי ההלוואה. זוהי גישה מסוכנת, שעלולה להכניס את אותם זוגות לבעיות כלכליות כבר בתקופה הקרובה או בעוד כמה שנים.

בשורה התחתונה האחריות היא שלכם – הבנקים מוכנים להעניק הלוואות, ההורים דוחקים ומחירי הדירות נמצאים במגמת עלייה – אך כל אלו אינן סיבות מספיק טובות להתחייב להלוואה אסטרונומית אותה תתקשו להחזיר.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך