מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

המשכנתאות והנדל”ן משמשים כמשאבת הכספים של המדינה

בכתבה שפורסמה בכלכליסט הובאו דבריו של מנהל אגף מיסוי מקרקעין שציין כי בכירים בממשלה התקשרו אליו לשאול כמה עסקאות רכישה של משפרי דיור מתבצעות מדי שנה והוא ענה כי מתבצעות 30,000 עסקאות כאלה, כאשר המידע שסיפק שימש להטלת מיסים על משפרי דיור שנועדו לסגירת הגירעון הממשלתי החריף. יש לציין כי לגזירות הכלכליות החדשות תהיה השפעה על לווי המשכנתאות ורוכשי הדירות, שעלולים למצוא את עצמם מתמודדים לא רק עם מחירי הדיור הגבוהים אלא גם עם מיסים חדשים שיתווספו לנטל המיסוי הקיים.

מנהל אגף מיסוי מקרקעין ציין כי תפקיד משרדו הוא לייצר הכנסות, אך בתגובה לדבריו אמר שלמה בן אליהו, מנכ”ל משרד השיכון, כי מדובר בטעות חמורה שכן העלאת מיסוי על מוצר שהולך ומתייקרכמו דירות, מביאה להתייקרויות נוספות להחמרת המצב. לדבריו מדובר בהוספת שמן למדורה שהגיעה מתוך צורך ליצור “משאבת כסף”.

כאן חשוב לציין כי למרות ניסיונות הממשלה ובנק ישראל לצנן מעט את השוק, אין ספק כי לממשלה יש אינטרס מסויים שרמת המחירים תהיה גבוהה שכן הדבר מעלה את הכנסותיה ממסים. עוד יצויין כי על אף המחירים הנוסקים הרוכשים ממשיכים להציף את השוק והיקפי המשכנתאות רק הולכים ועולים, כך שבטווח הקצר נראה כי כל הפעולות שנעשו על מנת לשנות את המצב כשלו עד כה.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך