מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

הנגיד, הריבית והמשכנתא שלכם

כפי שדווח באתר פורבס ישראל, נגיד בנק ישראל החליט שלא להוריד את הריבית פעם נוספת אלא להותיר אותה על כנה, ככל הנראה במטרה שהנגיד הנכנס, יעקב פרנקל, יקבל את הנתונים בתחום ויקבל את החלטת הריבית על פיהם. כיצד תושפע המשכנתא שלכם מהנעשה בשוק הפיננסים?

לדברי מנכ”ל AMG ככל הנראה הריבית לא צפויה להגיע לרמות הגבוהות בהן הייתה בתקופת כהונתו הקודמת של הנגיד פרנקל. עם זאת, לא כדאי לקחת סיכון ומומלץ לקבע כחמישית מהמשכנתא לפחות במסלול הריבית הקבועה לא צמודה (קל”צ). יש לציין כי מסלול זה אינו צמוד למדד כלשהוא ולכן הוא נחשב לבטוח ויציב יחסית, ובימים אלה, בהם הריבית נמוכה מאוד, הוא גם נחשב לכדאי למדי.

כידוע, עליית ריבית במשק תביא לעלייה בהחזר החודשי של הלווים ועלולה לגרום לחלקם לקשיים בהחזר ההלוואה. בעבר ניתן היה לקחת חלקים גדולים מההלוואה בריבית משתנה ולווים שעשו זאת נהנים כיום מהריבית הנמוכה, אך בעתיד עלולים להתמודד מול החזרים גבוהים בשיעור ניכר. לכן, כאמור, ההמלצה עבורם היא להיערך לעיניין ולשקול לקבע לפחות חלק מריבית ההלוואה לפני שהדבר יתרחש.

עוד הובאו בכתבה דבריו של האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, יניב פגוט, שציין כי כתוצאה מהתחזקות הדולר בעולם בימים האחרונים, התכיפות לצמצם את הפער בין הריבית לריבית הדולר ירדה. לדבריו, הורדה נוספת של הריבית הייתה מובילה להסתערות מחודשת על שוק הדיור והמשכנתאות, כפי שאירע בחודש מאי (בו, כידוע, הלווים התנפלו על השוק על מנת להימנע מעליית המדד). לדבריו, ההערכה כעת היא כי ירידה נוספת בריבית תחול ברבעון האחרון של שנת 2013, במקביל להאטה במשק.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך