מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

מתקשים להשיג הון עצמי למשכנתא? קנו דירה זולה יותר

שוק הנדל”ן רותח וגם יוקר המחיה הולך ועולה, והוויכוחים סביב הקשיים הכלכליים של מעמד הביניים לא פוסקים אפילו לרגע. אבל על דבר אחד כולם מסכימים: לא קל לחסוך כסף לדירה בישראל 2013.

כמובן ששכירות היא אופציה רלוונטית ולעיתים היא גם האופציה היחידה, בעיקר כשהמשכורות שלכם לא מספיק גבוהות או קבועות. אך מה עושים כאשר המשכורת מספיקה בהחלט אך מתקשים לחסוך את הסכומים הדרושים לרכישת דירה וקבלת משכנתא?

כתבה שפורסמה ב”נדל”ן היום” מציעה לכם פיתרון פשוט: לרכוש דירה זולה יותר! כיצד מוצאים דירות כאלו? הכתבה מעלה כמה וכמה אפשרויות:

רכישת דירה מקבלן, על הנייר – רכישת דירה שטרם נבנתה עשויה לחסוך לכם עשרים אחוז ויותר ממחיר הנכס. כמובן שקיימים סיכונים למהלך כזה, ולכן מומלץ לבדוק היטב את המוניטין של הקבלן ממנו אתם רוכשים את הדירה. יש לציין כי חוקים חדשים שחוקקו בתחום מגינים על הרוכשים ומעניקים להם ביטחון יחסי בעת רכישת דירה על הנייר.

רכישת דירה בקבוצות רכישה – למרות מגבלות בנק ישראל שמייקריות את המשכנתאות המוענקות לקבוצות רכישה, עדיין ניתן להצטרף לקבוצות כאלה, שפועלות כיום בעיקר באיזור המרכז. באמצעות קבוצת רכישה ניתן לחסוך כ – 10 – 15 אחוזים ממחיר הנכס, אך כמובן שיש להצטייד בסבלנות רבה ולהיעזר באנשי מקצוע שיוכלו להוביל את הפרוייקט עד לסיומו המוצלח.

רכישה למהירי החלטה – יש בעלי דירות שחייבים למכור אותן במהירות רבה ועל כן מוכנים להוריד את המחיר באופן משמעותי. כמובן שכאן חשוב מאוד להיזהר מעבריינים ומתרגילי עוקץ למיניהם ולבדוק את הניירת באופן מקצועי טרם הרכישה. כמו כן, חשוב להתארגן מראש עם האישור העקרוני למשכנתא, כדי שלא “תיתקעו” עם דירה וללא מימון מתאים.

רכישת דירה בפריפריה – המחירים בפריפריה נמוכים יותר מהמחירים במרכז, אם כי באיזורים מסויימים הם הולכים ומדביקים את הפער. עם כל זאת, לעיתים ניתן לרכוש קרקעות במקומות מרוחקים, או להצטרף להרחבות של קיבוצים וכד’ ולבנות בשיטת “בנה ביתך” שמאפשרת לכם לשלוט במידה זו או אחרת בעלויות של הנכס.

רכישת דירה הזקוקה לשיפוצים – לעיתים ניתן למצוא דירות, גם באיזורים מרכזיים, הזקוקות לשיפוצים משמעותיים ולכן נמכרות במחירים נמוכים ממחירי השוק. אופציה זו מתאימה למי שיש לו ידי זהב וידע בשיפוצים ומסוגל להרים את הפרוייקט בעצמו וכך לחסוך סכומים לא מבוטלים על תשלום לקבלנים ושיפוצניקים למיניהם, אם כי בהחלט רצוי לפנות לחברת בדק בית לפני ביצוע הרכישה, על מנת לוודא שהמצב אינו גרוע מידי.

ניתן לסכם ולומר כי למרות המצב בשוק הדיור עדיין קיימים פתרונות שונים בשוק שמאפשרים לכם לרכוש דירה במחיר שפוי יותר. כך או כך – לא מומלץ להתחייב למשכנתא גדולה מידי עבורכם, במיוחד אם קיים סיכון של ממש שבסופו של דבר לא תוכלו להחזיר אותה לבנק.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך