מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

ביקורת על החלטת הריבית: תנפח את המשכנתאות והנדל”ן

החלטת הריבית רק התקבלה ובמערכת הבנקאית כבר נמתחת ביקורת: בכתבה שפורסמה ב”גלובס” מותח בנקאי בכיר ביקורת חריפה על ההחלטה להוריד את הריבית לרמה של 1% ומציין כי החלטה זו עשויה להביא להמשך התנפחות בועת הנדל”ן, שתהווה, לדבריו, בכיה לדורות.

לדברי הבנקאי, הנזק שנגרם בעקבות הורדות הריבית על ידי בנק ישראל יגרום לבכיה לדורות אצל רבים מלוקחי המשכנתאות, שבמקרה הטוב פשוט ייאלצו להשקיע את כל הכנסותיהם בתשלום החוב ובמקרה הגרוע לא יוכלו להחזיר את ההלוואה כלל וכלל.

הבנקאי תהה מדוע יש צורך ברמת ריבית כה נמוכה במצב הנוכחי של המשק, וציין כי מדובר ב”החלטה אומללה” עליה אנו צפויים לשלם את המחיר, במיוחד לאור העובדה שקל יותר להביא לניפוח בועת נדל”ן מאשר לשחרר את הבועה.

יש לציין כי ההחלטה על הורדת הריבית באה בעקבות היחלשות הדולר אל מול השקל, שפוגעת קשות בייצואנים ובצמיחה. בתוך כך רק אתמול פורסם דו”ח של בנק ישראל לפיו היקף החובות של משקי הבית בשנים האחרונות תפח והסיבה העיקרית לכך היא המשכנתאות. ההיקף הכולל של חוב משקי הבית הגיע ביולי ל – 401 מיליארד שקלים ואילו היקף החוב להלוואות לדיור עומד על 284 מיליארד שקלים.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך