מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

הפחתה בשיעור המשכנתאות במינוף גבוה

חודש יוני התאפיין בירידה במספר המשכנתאות במינוף גבוה, זאת כפי שדווח ב”נדלניסט”. בסך הכל, 35% מכלל ההלוואות (שהיקפן עמד על 4.2 מיליארד שקלים בחודש יוני) ניתנו בשיעור מימון של למעלה מ – 60%. לצורך השוואה, השיעור הממוצע של משכנתאות במינוף גבוה עמד השנה על 39.6%.

עם זאת, ההיקף הממוצע של המשכנתאות שניתנו עלה והגיע ל – 597 אלף שקלים, זאת לעומת הממוצע השנתי שהינו 594 אלף שקלים בלבד. יש לציין כי לעלייה זאת תרמה העובדה שאחוז גבוה יותר של הלוואות ניטלו לצורך רכישת נכסים בעלות של מעל שני מיליון ₪.

מדוע לקיחת משכנתאות במינוף גבוה עלולה להיות בעייתית?

ככל ששיעור מימון ההלוואה גבוה יותר, כך הסיכון של הבנקים גדול יותר. הסיבה פשוטה: הבית שהלווים ממשכנים הוא פוליסת הביטוח של הבנקים. במידה והלווים נקלעים לקשיים ולא מצליחים לעמוד בהחזר ההלוואה, הבנק יכול למכור את הבית וכך לכסות את החוב. כאשר שיעור המימון הוא גבוה עלול להיווצר מצב שבו גם מכירת הבית לא תכסה את חובם של הלווים והם יימצאו בבעיה חמורה  ויחד איתם גם הבנק – שלא יוכל לקבל את כספו בחזרה. בשורה התחתונה, הירידה במספר ההלוואות במינוף גבוה היא ללא ספק חיובית, במיוחד במצב הנוכחי בו הסכומים הנלקחים הולכים ועולים.

 

 

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך