מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

כחלון: מצב חירום בשוק המשכנתאות והדיור

בדברים שנשא בכנס יועצי המס שנערך באילת ציין כחלון כי העובדה שצריך 130 משכורות לקניית דירה מעידה כי המצב בשוק הדיור והמשכנתאות לא נורמאלי ואין ספק כי מדובר בשעת חירום. כחלון אף ציין כי הוא “לא מקנא בחברה הצעירים שלוקחים הלוואות של 600,000 שקלים” ותהה מנין הם ישלמו את ההלוואות הגדולות להן הם מתחייבים.

כחלון גם התייחס בדבריו לגורמים המנציחים את הבעיה, להם הוא אף העניק את הכינוי מונופולים:

הגורם הראשון הוא וועדות התכנון המקומיות – להן דרושות שתיים עשרה שנה על מנת לאשר פרוייקטי בנייה. הגורם השני הוא מנהל מקרקעי ישראל, אשר לדברי כחלון מוצף מידי שנה ב – 28 אלף עסקאות הנערכות בשוק הנדל”ן מבלי יכולת להתמודד איתן. כחלון אף קרא להפרטת המינהל. הגורם השלישי אליו מתייחס כחלון הוא, באופן לא מפתיע, הרשויות המקומיות והעיריות, אשר אינן מוכנות שייבנו בשטחן דירות קטנות וזולות יותר של 3 חדרים ובכך הן למעשה פוגעות באינטרס המדינה ותורמות למצב הנוכחי בשוק, בו קשה מאוד למצוא דירות זולות למכירה.

האם כחלון צודק בהאשמותיו? בתגובות לכתבה, יש הטוענים כי האשמות האמיתיות במשבר הן ממשלות ישראל לדורותיהן, שכלל אינן מעוניינות בירידת מחירים ואחרים מציינים כי בעברו הלא רחוק כחלון ישב באחת מממשלות אלו. יש המאשימים את הריבית הנמוכה על המשכנתאות ויש המציינים כי דירות שלוש חדרים אינן פיתרון במדינה שמעודדת את הילודה. כך או כך, כל עוד לא ייעשו פעולות אמיתיות בשטח לשנות את המצב הוא עלול להישאר כמו שהוא למשך תקופה ארוכה ואף להחמיר, שכן הכרזות חוזרות ונשנות על מצב חירום אינן מספיקות כדי להוזיל את המחירים.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך