מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

מחשבון רגישות משכנתא

כולנו מושפעים מהשינויים שחלים בעולם הכלכלה וגם בחיינו הפרטיים. מחשבון רגישות משכנתא מעניק לכם אפשרות לגלות עד כמה שינויים קטנים באורך התקופה ובריביות ישפיעו על ההחזרים החודשיים שלכם.

על מנת להשתמש במחשבון רגישות משכנתא עליכם להזין את הנתונים שלכם בשדות הרלוונטים ולהזיז את הכפתורים האדומים על מנת “לשחק” עם הנתונים.

קיצור תקופת המשכנתא – החיסכון הגדול ביותר

הרבה מאוד לווים נלחמים על כל שבריר אחוז בריביות שהבנק מציע להם אך מתעלמים מהנתון שמשפיע על עלות ההלוואה שלהם באופן המשמעותי ביותר – אורך תקופת המשכנתא!

כשאתם מקצרים את תקופת ההלוואה במספר שנים אתם מוזילים אותה בשני אופנים – קודם כל, הבנקים מוכנים להציע ריביות טובות יותר כאשר ההלוואה קצרה יותר (אנחנו לא מדברים כאן על הלוואות לטווחים קצרים מאוד, אז הכללים מעט שונים). שנית, כשאתם משלמים במשך פחות חודשים אתם משלמים פחות ריביות והצמדות וגם חשופים פחות לעליות מדדים ותנודות כלכליות שמייקרות את ההלוואות של כולנו.

מסקנה – אם יש לכם אפשרות לעמוד בהחזר חודשי מעט גבוה יותר כדאי לכם לשקול לקחת הלוואה לטווח קצר יותר. שימו לב שאתם לא מכבידים על עצמכם יותר מידי – אף פעם אל תקצרו את טווח השנים אם הדבר עלול לגרום לכם לפגר או לא לעמוד בהחזרים.

אנחנו ממליצים לכם לשחק עם השינויים באורך התקופה במחשבון משכנתא ולנסות לגלות עד כמה, אם בכלל, תוכלו לקצר את תקופת ההלוואה.

עליות חדות בריביות – איך מתמודדים?

אחת הבעיות שלווים מתמודדים איתה היא העליות בריביות שמשפיעות על ההחזר החודשי ומכבידות את העול. כיום לא תוכלו לקחת יותר משליש מההלוואה במסלולים משתנים אך בעבר לווים לקחו נתחים גדולים במיוחד במסלול הפריים, והחשש הוא שלווים כאלה ימצאו עצמם מול החזר חודשי גבוה אם הריבית תטפס למעלה (והדבר בהחלט צפוי לקרות).

אחת הדרכים להתמודד עם המצב היא לבצע מיחזור משכנתא עוד לפני שהריביות בשוק עולות באופן דרסטי. כשאומרים “מיחזור” מתכוונים לתהליך שבו הלווים פורעים את ההלוואה שברשותם ובמקומה הם לוקחים הלוואה עם תמהיל ותנאים שונים. במקרים מסויימים החלפת המסלולים בתמהיל לא תספיק והלווים ייאלצו גם לבצע “פריסה מחדשת” של ההלוואה – כלומר הארכת תקופת ההלוואה ופריסתה על פני מספר רב יותר של חודשים.

כך או כך, ההמלצה היא לא לחכות למשבר, לתקופה שבה הריביות נוסקות או לקושי ופיגור שלכם בהחזר. פנו לבנק לפני שדברים מתחילים להשתבש וסביר להניח שתוכלו למצוא פיתרונות טובים.

מחשבון רגישות משכנתא יכול לסייע לכם לגלות מתי עליית הריביות תגרום לכם לעומס של ממש ולהיערך בהתאם.

סכום ההלואה

תקופה בשנים

ריבית

הפרש ריבית בין 2 עמודות בטבלה הזינו כאן את סף הרגישות לריבית בטבלה, כלומר כמה ההפרש בריבית בין 2 עמודות סמוכות

טבלת רגישות

תקופת 2.5% 2.6% 2.7% 2.8% 2.9% 3% 3.1% 3.2% 3.3% 3.4% 3.5%
12 שנים וחצי
13 שנים
13 שנים וחצי
14 שנים
14 שנים וחצי
15 שנים
15 שנים וחצי
16 שנים
16 שנים וחצי
17 שנים
17 שנים וחצי

 

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך