מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

ירידה בהיקף המשכנתאות באפריל, האם ירידת הריבית תשנה את המצב?

באפריל חלה ירידה של 4% בהיקפי המשכנתאות לעומת חודש מרץ והם עמדו על כ – 3.83 מיליארד שקלים, זאת כפי שפורסם ב”דה מרקר”. עם זאת, בהשוואה לאפריל אשתקד חלה עלייה של 26% בהיקפי ההלוואות שנלקחו.

עוד צויין בכתבה כי הריבית נמצאת במגמת ירידה והיא עומדת כרגע על 2.1% בממוצע בהלוואות צמודות למדד ו – 3.36 אחוזים בהלוואות שאינן צמודת למדד. לעומת השנה שעברה, מדובר על ירידה של כחצי אחוז. אורך תקופת ההלוואה הממוצע נותר ללא שינוי ועומד על 20 שנה בלבד.

יש לציין כי הורדת ריבית הפריים, עליה התבשרנו בימים האחרונים, עשוייה לשנות את המגמה הנוכחית ולהביא דווקא לעלייה בהיקפי ההלוואות. זאת מאחר וריבית נמוכה מפתה הן את המשקיעים והן את הזוגות הצעירים לחזור לשוק. החשש הגדול כאן הוא מעליית מחירים ויש לקוות כי צעדי בנק ישראל שננקטו עד היום יספיקו על מנת למנוע התחממות נוספת של השוק, עליית מחירים חדה והתנפחות של בועת הנדל”ן.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך