מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

חשיבות השמאי בלקיחת משכנתא

הפעם אני רוצה לדבר אתכם על החשיבות של העבודה של שמאי מקרקעין לאלו אשר הולכים לקנות דירה ולממן אותה באמצעות משכנתא. אז מה קורה? רוב האנשים שקונים דירה ומממנים אותה באמצעות הלוואה לדיור מאמינים שברגע שהם יביאו לבנק חוזה חתום עם סכום מסויים, למשל מיליון מאתיים אלף שקלים שחתום בהסכם, אז הבנק יממן את האחוזים או את הכסף שניתן בהתאם לסכום שכתוב בחוזה.

זה לא נכון, זו טעות!

הבנק עושה דבר מאוד פשוט – הבנק מקבל את הסכם המכר, כאשר אתם כמובן מתחילים את התהליך של המשכנתא בתור רוכשים, מוציא מתוך רשימת השמאים שהבנק עובד איתה רשימה של שלושה שמאים, מתוכם אתם צריכים לבחור שמאי אחד שיבוא ויעריך את מחיר הדירה בשוק החופשי בין קונה מרצון לבין מוכר מרצון, זאת אומרת שהוא בודק מה מחיר הדירה כביכול בשוק החופשי.

אם למשל אתם זקוקים לאחוז מימון מקסימאלי של 70% מדירה ששווה או שחתמתם מחיר של 1,270,000 שקלים, והשמאי מעריך את הדירה בפחות, למשל ב – 1,100,000 – 1,150,000 שקלים, ולא במליון מאתיים שבעים, אז מה שקורה בסופו של דבר זה שאותם 70% ייגזרו מהמחיר שהשמאי קבע, וייתכן שממחיר נמוך יותר ואז כביכול הסכום שיהיה לכם ביד יהיה נמוך יותר. לכן חשוב מאוד לקחת גם את התנודתיות הקלה הזאת בחשבון ולהכניס אותה לתקציב הרכישה שאתם בתור רוכשי דירה עורכים, חשוב מאוד לקחת את זה בחשבון ולהכניס את זה לאותו סעיף.

למה?

כי אם חלילה יווצר מצב שבו השמאי מעריך את זה בפחות, ונוצר איזשהוא פער קטן אותו אתם צריכים להשלים, חשוב שתדעו את זה מראש ולא אחרי חתימת ההסכם, אחרי שכבר ביצעתם את החתימה ואתם נמצאים כביכול אחרי רכישת הדירה הפורמלית ולפני לקיחת המשכנתא.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך