מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

לקחת משכנתא מהקבלן?

בנק ישראל שוקל להטיל מגבלות חדשות על המשכנתאות וחברות הקבלן מוצאות דרך לעקוף את זה: הלוואה ישירות מהקבלן. עדי נגר, כתב ערוץ 2, יצא למסע בין היזמים כדי לראות איך נראים המסלולים האלה ולאילו קונים הם בכלל מתאימים.

ציבור הרוכשים ירד מזמן מהגדר וחזר לשוק הנדל”ן, אבל שם חיכתה לו בעיה אחרת: בנק ישראל הקשיח את תנאי הבנקים השונים לקבלת משכנתאות בהיקף גבוה, וגם מצוקת האשראי הכללית לא סייעה לעיניין. הפיתרון החלקי מגיע בדמות מימון מהקבלנים עצמם.

“קנינו דירה של 4 חדרים בקומה ראשונה, דירה  מאוד נחמדה, והפלוס הכי גדול היה שיכולנו להשיג דרכם מימון שמאפשר לנו את הקנייה” אמר רוכש שהתראיין בכתבה.

לא מעט יזמי נדל”ן מעדיפים לחסוך לכם את ההתלבטויות – אם המימון הוא הבעיה הם מוכנים לפתור אותה, העיקר שנקנה.

בכתבה רואיין דן גינגיס, משווק פרוייקט דורי בסט, שציין כי למעשה אנחנו מדברים על תוכנית מימון שכוללת תשלום של 15% אחוז במעמד הקנייה ואז יש לנו הלוואה של עד מיליון שקלים שהיא למעשה הלוואת גישור, כשההלוואה הזאת למעשה תתממש רק לאחר האיכלוס.

גם מנכ”ל חברת נווה גד התראיין בכתבה ואמר כי “אנחנו ביחד עם הבנקים מעמידים לרשות הרוכשים תוכנית שנותנת להם חצי מיליון שקל הלוואה, למשך עשר שנים, כשההלוואה הזאת היא ב – 0% ריבית”

עוד התראיין מנהל הכספים של חברת עץ השקד, גלעד מנדלר, שציין כי “אנחנו מציעים תוכנית מימון של החזר משכנתא ו/או שכר דירה לדייר לתקופה שמרגע שהוא על ההסכם מול החברה ועד לקבלת טופס ארבע ובעצם מממנים לו את ההחזר משכנתא”.

עשרות שלטי חוצות באיזורי הנדל”ן המבוקשים מכריזים על הצעות לסיוע במימון מטעם החברות הללו, גם הלוואות ללא ריבית לתקופות של יותר מעשר שנים נמצאות על הפרק, רק תקנו.

הרוכש שהתראיין לכתבה הוסיף: “שנה שלמה שאנחנו מחפשים ולא מצאנו שום פרוייקט, לא בבתים חדשים ולא בפרוייקט בתים יד שנייה. המקום היחידי שמצאנו כאפשרות לקבל את המימון בתנאים הנוכחיים, שזה חצי מיליון שקל  ב – 0% ריבית ולהתחיל לשלם רק בעוד 4 שנים, לכן התאפשר לנו לבצע את הרכישה”.

בתקופה שבה קונים דירות על הנייר, אחת הבעיות הכי קשות היא לשלם משכנתא ובמקביל גם שכירות

“מצד אחד אין להם תשלום כפול של משכנתא ושכר דירה במקביל. המימון של הדירה  למעשה משולם כולו על ידי היזם כשלמעשה זאת הלוואה עם 0% ריבית” ציין גינגיס.

“היום קונים את הדירות כאשר הן בשלבי הבנייה הראשונים ולכן המענה שלנו הוא שבארבע השנים הראשונות אנחנו פוטרים את הרוכש מתשלום המשכנתא והוא משלם רק את שכר הדירה עד שהדירה מוכנה ואחרי זה יש לו עוד שנתיים להתאוורר, להתארגן” ציין מנכ”ל נווה גד.

“אני מקבל את הדירה בעוד כשנה וחצי, שזה אומר שאני יכול להתחיל להשכיר את הדירה החל מעוד שנה וחצי, והתשלום יהיה בעוד ארבע שנים”

בענף מספרים שההיענות גבוהה מאוד. יותר מעשרים אחוזים מהקונים החדשים בחברות שדיברנו איתן ומציעות את האפשרות הזאת נעזרו באותן תוכניות מימון וכאן נשאלת השאלה האם הסיוע במימון לא מעלה בעקיפין את מחיר הדירה. אם להאמין לקבלנים – התשובה היא לא.
“מחיר הדירה לא מתייקר, זה מחיר הדירה במבצע שלו, ואנחנו בעצם דואגים לתת את הליווי הנכון ואת הכלים המימוניים לדייר כדי שימקסם את היכולות שלו מבחינת מערך המשכנתאות” ציין מנדלר.

נכון, להרחיב את מצבת הנושים המסורתית מהבנקים לחברות הנדל”ן זה לא משהו שמרגיש נוח לרוב הקונים, אבל במרוץ לדירה נראה שגם הקבלנים וגם הקונים יחפשו כל מודל שעובד, כל עוד הוא מאפשר להוציא לדרך עוד עסקה.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך