מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

זינוק במשכנתאות גם בחודש יולי

בתחילת חודש יולי חל זינוק בלתי צפוי בקצב לקיחת המשכנתאות, זאת כפי שדווח ב”דה מרקר”. אמנם החודש טרם הסתיים, אך כרגע יש שמעריכים כי קצב נטילת ההלוואות יעמוד על 5.5 מיליארד שקלים, כלומר עלייה של 30 אחוזים לעומת הממוצע החודשי הרגיל. לעומת זאת, יש שמעריכים כי העלייה תהיה קטנה בהרבה, אם בכלל. כך או כך, נכון להיום נראה כי הרוכשים ממשיכים לרוץ לבנקים ולקחת הלוואות בהיקפים הולכים וגדלים.

אחת הסיבות האפשריות למצב המתואר היא המס על משפרי הדיור אותו התכוון משרד האוצר להטיל (בסופו של דבר המשרד חזר בו מגזירה זו) שהביא רבים מהמשקיעים והרוכשים להקדים את סגירת עסקאות הרכישה ולקיחת המשכנתאות גם יחד. אפשרות נוספת היא חוסר האמון של הרוכשים בצעדי הממשלה, שמטרתם לכאורה היא להוריד את מחירי הדיור אך עד כה הם נחלו כישלון חרוץ.

כעת מסתמן כי שנת 2013 תהיה “שנת שיא” בלקיחת משכנתאות, נתון מדאיג למדי. בראיון שנערך עימו ציין דוד זקן, המפקח על הבנקים, כי הוא אמנם מודאג מאוד מהמצב אך אין מדובר ב”בועה” אלא רק ב”בעיה” וכי ייתכן שבעתיד הקרוב יוטלו הגבלות נוספות על הלווים, בעיקר על המשקיעים בתחום.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך