מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

שר השיכון נגד ההגבלות החדשות על המשכנתאות

יש הטוענים שהן מחוייבות המציאות, אחרים חושבים שהן מוגזמות: שר השיכון אורי אריאל מצטרף היום למתנגדים להגבלות החדשות על המשכנתא וטוען: מדובר בהכבדה מוגזמת על הזוגות הצעירים. זאת כפי שדווח ב”כלכליסט”.

לדברי השר, ההנחיות החדשות שמגבילות את שיעור החזר ההלוואה ל – 50% מההכנסה החודשית, את הריבית המשתנה ל – 2/3 מכלל ההלוואה ואת מספר שנות ההלוואה לשלושים יכבידו בעיקר על מחוסרי הדירה שהכנסתם אינה גבוהה במיוחד ויקשו דווקא עליהם לרכוש את הדירה המיוחלת. השר גם הוסיף כי תמיד ניתן להטיל הגבלות ולהקשות על הלווים ולכן צריך דווקא להנמיך את הווליום ולא להתחיל מהגזירות החריפות ביותר.

ביקורת נוספת מתח אריאל על אופן פרסום ההגבלות על המשכנתא וציין כי משרדו לא עודכן בטרם הן פורסמו לכלל הציבור. לדבריו, אמנם בנק ישראל אינו צריך או מחוייב להתייעץ עם שר השיכון טרם ביצוע מהלכים שכאלה, אך ראוי שיעשה כן על מנת להימנע מפגיעה קשה בשוק הדיור.

עוד ציין אריאל כי כיום יש קבינט דיור, שמטרתו היא לאחד בין הגורמים השונים האמונים על השוק וגם בנק ישראל צריך להיות שותף לכך. אריאל מסר כי הוא שוחח עם קרנית פלוג (ממלאת מקום הנגיד) ועם דודו זקן והם התחייבו בפניו כי בעתיד הם ישתפו את משרדו בהחלטות כאלה.

בתגובה לכתבה נמסר מבנק ישראל כי בידיו מצויה הסמכות לפעול ליציבות המערכת הפיננסית במשק וכי מטרת ההגבלות הייתה הפחתת הסיכונים שלוקחים על עצמם לווי המשכנתאות וכפועל יוצא גם הפחתת הסיכונים אליהם נחשפת המערכת הבנקאית בישראל. עוד נטען כי אנשי הבנק מקיימים דיונים מקצועיים עם הגורמים הנוגעים בדבר, ובכלל זה עם משרדי הממשלה השונים.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך