מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

האוצר משנה את תקנות ביטוח המשכנתא

זה קורה פעם בשלושה עשורים: האוצר משנה (או מתקן, למעשה) את תקנות ביטוח המשכנתא, זאת כפי שדווח באתר “נדל”ן היום”. משרד האוצר פרסם בימים האחרונים טיוטה של תקנות שלמעשה משנות את התנאים הקיימים בביטוח הדירה הנוכחי ומעניקות אפשרות ביטול טובה ונוחה יותר של הפוליסה, במידה ויש בכך צורך.

יש לציין כי מאז 1986 ועד היום לא נערך שינוי בתקנות אלה. בעוד כחודשיים האוצר מתעתד לערוך ימי עיון עם הגורמים הנוגעים בדבר (חברות הביטוח, סוכנים וכדו’) כדי לקבל הערות וככל הנראה בעוד כשישה חודשים התקנות הסופיות יוגשו לחתימת שר האוצר.

מה השינויים שיחולו בביטוח בעקבות המהלך?

ביטול פוליסת הביטוח – כרגע, אפילו אם המובטח מחזיר את הפוליסה שנתיים-שלוש לפני הזמן (בעקבות פירעון מוקדם של המשכנתא, למשל) הוא אינו זכאי לקבל החזר כספי, התקנות החדשות מעניקות לו החזר פיצוי הולם במקרה של ביטול.

ביטוח הקרקע בדירה – התקנות החדשות מגבשות תנאים אחידים לביטוח של מה שמכונה “רכיב הקרקע”. בהקשר זה, אחת הבעיות של דיירים בבתים משותפים היא שבמקרה של רעידת אדמה שתגרום לנזק קשה לבניין. אם לא כל הדירות יהיו מבוטחות כנגד מקרה כזה לא יתאפשר שיקומו של המבנה. השינויים שמבקש משרד האוצר באים לתת מענה גם לנושא זה.

עוד שינויים שיוכנסו קשורים לחיוב של המבטחים לשלם למבוטחים שכר דירה למשך שנה למקרה שייאלצו לגור בדירה חלופית, קביעת תנאים אחידים לנזקי צד ג’ לדירה וכן הצמדת הסכום של ביטוח הדירה למשכנתא למדד תשומות הבנייה.

יש לקוות כי שינויים אלה יהפכו את ביטוח המשכנתא להוגן, יעיל וטוב יותר עבור הלקוחות.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך