מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

מחשבון משכנתא

ברוכים הבאים למחשבון המשכנתא שלנו!

הערה: לנוחיותך, ניתן להשתמש בפס הגלילה לצד כל פרמטר על מנת לשנות את הערך בצורה קלה ומהירה.

סכום ההלואה
תקופה בשנים
החזר חודשי
ריבית
עליה שנתית ממוצעת במדד
 
הצג טבלת תשלומים
ערך ללא הצמדה למדד ערך כולל הצמדה למדד
סה"כ החזר
סה"כ ריבית והצמדה
תשלום חודשי בסוף התקופה
 

במשכנתא עם הנתונים לעיל, יוצא שתשלם שקלים עבור כל שקל שלקחת.

מהי משכנתא?

 

מחשבון משכנתא צמודת מדד

כיצד מחשבון משכנתא צמודת מדד יכול לסייע לכם לחסוך?

מחשבון משכנתא צמודת מדד מאפשר לכם לבצע חישובים של נתונים כמו גובה ההחזר החודשי, תקופת ההלוואה וסכומה. הרעיון כאן הוא לשחק עם הפרמטרים השונים ולראות כיצד שינויים בגורמים כמו הריבית והמדד משנים את גובה הסכומים שתיאלצו לשם מידי חודש וגם בסך הכל הכללי. שימו לב – חישוב נתונים אלה מראש יכול למנוע מכם מצבים של קושי ופיגור בתשלומים ולכן אנחנו בהחלט ממליצים בחום להשתמש במחשבון שלנו לפני שאתם קופצים למים העמוקים.

ישנם שני מסלולי משכנתא צמודים למדד: מסלול בריבית משתנה ומסלול בריבית קבועה.
במסלול הריבית המשתנה חל שינוי בשיעור הריבית אחת לתקופה קבועה (שנתיים, חמש שנים וכו’) ולעומת זאת במסלול הריבית הקבועה לא חל שינוי בשיעור הריבית כלל. למרות שבשני המסלולים הריביות בהחלט אינן משתנות על בסיס חודשי (כפי שעלול לקרות במסלול הפריים) הרי שעליות המדד מייקרות את ההלוואה באופן מצטבר.

מהו המדד וכיצד הוא משפיע על ההלוואה שלכם?

ה”מדד” הוא מדד המחירים לצרכן, אשר משתנה על בסיס חודשי. במשכנתאות צמודות למדד הקרן (כלומר הסכום של ההלוואה עצמה) תהיה צמודה למדד ותתפח בעקבות העליות שלו לאורך השנים. זאת אחת הסיבות שבגללה לא ממליצים לקחת הלוואות צמודות למדד לתקופות ארוכות (במידת האפשר, כמובן).

איך מחשבון משכנתא צמודת מדד מאפשר לכם לחסוך?

קודם כל, בעזרת מחשבון המשכנתא אתם יכולים לבדוק מהי תקופת ההלוואה הקצרה ביותר שתוכלו לקחת. אל תיטעו – למרות שהרבה מאוד לווים נוטים להתווכח ולהתמקח עם הבנקים לגבי כל עשירית אחוז של ריבית, הנתון שמשפיע באופן המשמעותי ביותר על עלות הלוואה שלהם הוא דווקא מספר השנים במהלכן הן לוקחים אותה. ככל שהלוואה נלקחת לתקופות ארוכות יותר כך היא עולה לכם יותר כסף, משתי סיבות: א. הבנקים מציעים ריביות נמוכות יותר בהלוואות לתקופות קצרות ב. בכל חודש של החזרים אתם משלמים עוד ריבית ועוד הצמדה. הרבה חודשים = הצטברות של ריביות והפרשי הצמדה.

בשורה התחתונה, אם תצליחו ל”חשב” לעצמכם קיצור של ההלוואה תחסכו סכומים ניכרים!

שנית, בעזרת מחשבון משכנתא צמודת מדד אתם יכולים לוודא שבאמת תוכלו להחזיר את ההלוואה שלכם, גם אם יחול שינוי משמעותי בריבית (במסלול בריבית משתנה). כך תחסכו לעצמכם ריביות פיגורים ואפילו פינוי מדירתכם עקב קשיים בתשלום.

נקודה חשובה נוספת היא האפשרות שניתנת לכם להשוות בין האפשרויות שונות ולראות עד כמה לקיחת סיכונים שונים באמת יוצאת משתלמת.

נתונים נוספים שכדאי לקחת בחשבון:

א.    במסלול הקבועה צמודה תיאלצו לשלם עמלה שמכונה “עמלת פירעון מוקדם” אם תחליטו לפרוע את כל הסכום או חלקו מוקדם ממה שנקבע בחוזה עם הבנק. במסלול המשתנה צמודה קיימות “נקודות יציאה” – כלומר נקודות הזמן בהן הריבית משתנה. בנקודות היציאה ניתן לפרוע את ההלוואה ללא קנס. אם ידוע לכם מראש על סכום כסף שיעמוד לרשותכם בעתיד ויאפשר לכם ביצוע פירעון מוקדם תוכלו לתכנן את תחנות היציאה בהתאם.
ב.    מחשבון משכנתא צמודת מדד הוא כלי מצויין אך אין באפשרותו לחזות את העתיד. אמנם תוכלו להכניס אליו את נתוני השינויים המשוערים אך איש לא יכול להתחייב בפניכם שהשינויים אכן יחולו כפי שאתם חושבים ולכן בכל התלבטות ההמלצה היא להתייעץ בפורומים השונים וכן להיעזר באנשי מקצוע מהתחום.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך