מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

בקרוב מהפך משכנתאות?

בנק ישראל שוקל צעדים נוספים לצינון השוק

כפי שדווח בגלובס, ככל הנראה מתכנן בנק ישראל צעדים (שכונו בכתבה “דרמטיים”) על מנת לצנן את שוק הנדל”ן. ישנם שני צעדים מרכזיים הנשקלים, הראשון שבהם מגביל את הריבית המשתנה לשלושים עד ארבעים אחוזים משיעור המשכנתא, השני (והחריף מבניהם) מגביל את היקף ההלוואה לשיעור של 50% בלבד משווי הדירה (כלומר 50% מימון בלבד).

בכתבה צויין כי בנק ישראל סבור שהציבור הישראלי לא הפנים את העובדה שהריבית נמצאת במגמת עלייה שתביא לעלייה בהחזר החודשי ותכביד על כיסיו של הלווה הממוצע. ככל הנראה יוכרזו הצעדים שיינקטו בפועל בעת ההכרזה על הריבית במשק, בסוף החודש הזה.

עוד צויין בכתבה כי בשנה הנוכחית עלו מחירי הדירות בכ – 16 אחוזים ובמצטבר האמירו המחירים בכ – 60% מאז שנת 2007. באוגוסט שנת 2009 החל הבנק בהעלאת הריבית ואף הטיל מגבלות על אחוזי המימון ועל משכנתאות משתנות, וזאת בניסיונות לצנן את השוק. נראה כי נכון להיום הניסיונות עדיין לא הניבו את התוצאות הרצויות ועל כן ייתכן כי אנחנו עומדים בפני צעדים נוספים בעתיד הקרוב והרחוק.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך