מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

מהרו לבנקים למשכנתאות: הוארך המענק לדירה בפריפריה

הכל התחיל ביוני 2011, כאשר המדינה הודיעה על “מענק מקום” מיוחד שמטרתו הייתה עידוד בנייה והגירה של אזרחים מהמרכז לפריפריה. המענק היה בגובה של כ – 60,000 אליהם נוסף החזר של עד כ – 40,000 שקלים עבור סיבסוד הפיתוח והוא נועד עבור רוכשי דירה ראשונה וזוגות צעירים שהתעתדו לרכוש דירה באיזורים שהוגדרו כ”אזורי עדיפות לאומית”. אלא שהבטחות לחוד ומדיניות ממשלה לחוד וב – 13 למאי (2013) הודיעה הממשלה על ביטול ההטבה הנ”ל. כתוצאה מכך רוכשים רבים חוו אי וודאות קשה, שכן ללא המענק לא היה באפשרותם לגייס הון עצמי לקבלת משכנתא.

בין היתר, ביטול המענק פגע במאות חברי עמותות הרכישה ב”חריש” המפורסמת, שטרם החלו בבניית בתיהם.

החדשות הטובות, כפי שדווח באתר “דה מרקר”, הן שההטבה האמורה תוארך, למרות הכל, ותוענק למי שיחתום על חוזה לרכישת דירה עד הראשון ליולי 2013 וכן לחברי עמותות וקבוצות רכישה שישיגו היתרי בנייה עד לתאריך הנ”ל. החדשות הרעות הן שהמענק עומד להתבטל בקרוב ולכן מי שמעוניין לקבל אותו ייאלץ להזדרז או לוותר עליו מראש.

בכתבה הובאו דבריו של שר השיכון, אורי אריאל, שציין כי למרות ביטולו של המענק המדינה שוקדת על תמריצים אחרים לרוכשי דירות בפריפריה. כמובן שהדבר לא ינחם את מי שכרגע אין באפשרותו להשיג את ההון העצמי הדרוש לביצוע הרכישה, בעיקר לאור העובדה שכיום לא ניתן לקבל משכנתאות בשיעור מימון הגבוה מ – 75%.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך