מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

עתיד המשכנתא שלכם

מה יקרה אם החזר המשכנתא שלכם יעלה ב – 600 שקלים? מדובר בתרחיש שאינו מנותק מהמציאות אם לקחתם את ההלוואה שלכם בחודש מרץ, שנת 2011. כתבה שפורסמה ב”כלכליסט” טוענת שמי שלקח משכנתא ב – 2009 – 2011 עלול למצוא את עצמו בעתיד מול החזרים הולכים ותופחים במידה והריבית במשק תעלה באופן דרסטי.

בכתבה הובאו תוצאותיו של מחקר שנערך על ידי בנק ישראל ופורסם לאחרונה, שמראה כי במשק  מתפתחת מה שנהוג לכנות בשם “בועה נדל”ן”. במחקר אף נבדק תרחיש המבוסס על מה שאירע בשנת 2002, אז חלה עלייה חדה מאוד בריבית והיא זינקה ועלתה מ-  %3.8 (בחודש פברואר) לשיעור של 9.1 ביולי.

במקרה של עליית ריבית, לויים שלקחו משכנתאות בריבית משתנה יחווה עליות בהחזרים החודשיים, ומי שיושפע יותר מכולם הוא מי שעשה שימוש במסלול הפריים, ועלול לחוות עלייה חדה יותר מכולם. היות ובשנים המדוברות רבים לקחו הלוואות ששיעור גבוה מתוכן בריבית פריים, הרי שלווי השנים הללו חשופים לסכנה יותר מכולם.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך