מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

בעקבות הקושי לקבל משכנתא בקיבוצים: התנועה הקיבוצית תספק ערבות

חברי קיבוצים המעוניינים לבנות או לשפץ בית בשטחי הקיבוץ יוכלו לקבל הלוואה מבנק המזרחי בערבות קרן הערבויות של התנועה הקיבוצית, זאת כפי שדווח בכלכליסט. עד היום, חברי קיבוץ התקשו מאוד בהשגת משכנתאות, שכן בקיבוצים רבים לא נערך “היוון קרקע” כך שהזכויות במקרקעין לא נרשמו על שמם של החברים בעלי הבתים. בעקבות זאת, מי שהיה מעוניין בבנייה או שיפוץ נאלץ לנסות להשיג הון עצמי גבוה למדי ולממן את כל עלות הפרוייקט ללא עזרת הלוואה. מצב זה עומד להשתנות בעקבות חתימה על הסכם בין קרן הערבויות (המכונה בשם קמ”ע) לבין בנק מזרחי טפחות.

ההסכם שנחתם לאחרונה מאפשר לחברי הקיבוצים לקבל הלוואה בשיעור של עד 70% מימון עלויות הבנייה או רכישת הבית בקיבוץ, בסכום שלא יעלה על 700,000 ש”ח. במידה וחברי קיבוץ יהיו מעוניינים לשפץ את ביתם הם יוכלו לקבל הלוואה בשיעור של עד 70% מעלויות השיפוצים ובסכום שלא יעלה על 300,000 שקלים.  ערבות הקרן תעמוד על עד 50% מסכום ההלוואה.

בכתבה הובאו דבריו של איתן ברושי, המכהן כמזכ”ל התנועה הקיבוצית, שציין כי בעקבות הצטרפותן של 2800 משפחות לקיבוצים ברחבי הארץ, עלה הצורך ליצור עבורן פתרונות מימוניים שיאפשרו להם לבנות ולשפץ בתחומי ה”קו הכחול”. ברושי הביע תקווה כי בנקים נוספים יצטרפו למהלך ויחתמו גם הם על הסכמים עם התנועה הקיבוצית.

מדוע בנק מזרחי נרתם לנושא?

ככל הנראה, הנהלת הבנק זיהתה את הפוטנציאל הכלכלי העצום בחברי הקיבוצים אשר מתקשים לקבל משכנתא וזקוקים לפתרונות כאלה ואחרים. יש לקוות כי פתרון זה אכן יסייע לאותם חברים ויאפשר למי שנמנעו מלבנות או לשפץ בקיבוצים לעשות כן בקרוב.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך