מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

הורדת הריבית והשפעתה על המשכנתא שלכם

נגיד בנק ישראל, הפרופסור סטנלי פישר, מפתיע ושוב מוריד את הריבית ברבע אחוז. קרן מרציאנו כתבתנו – זה למרות הניסיונות שלו ושל הממשלה לצנן את שוק הנדל”ן.

נכון יונית. מה בעצם אומר הנגיד בהודעה שלו היום? שוק הנדל”ן והמשכנתאות פחות מדאיג אותי, מה שיותר מדאיג אותי זה ההאטה שאנחנו רואים במשק. בעלי העסקים פשוט לא מעזים להעלות מחירים, יש הרבה פחות קונים בחנויות ולכן ראינו את המדדים האחרונים נמוכים במיוחד. זה מביא אותנו לסביבת אינפלציה נמוכה ולכן הנגיד מרשה לעצמו לשוב ולהוריד את הריבית.

בואי נראה מה קרה לשיעור הריבית במשק בשנה האחרונה: ירידה מדורגת של אחוז אחד בתוך שנה וזה הרבה למדי. אז אמרנו חדשות לא טובות למשק. אגב, הבנק מוריד את תחזית הצמיחה לשנה הבאה אלא אם הגז ממאגר תמר יתחיל לזרום.

חדשות לא טובות למשק, חדשות טובות לנוטלי המשכנתאות: אנחנו ערכנו היום חישוב ראשוני: מי שלדוגמא לקח לפני שנה משכנתא ממוצעת של 700,000 שקלים, אם כל ההלוואה שלו הייתה צמודה לריבית הפריים הוא יכול לחסוך כמעט 350 שקלים לחודש. אם רק שליש ממנה צמוד לפריים לפי ההנחיות של בנק ישראל מדובר על חיסכון של 120 שקלים לחודש, לפחות נקודת אור בעיניין הזה.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך