מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

האם המגבלות על המשכנתאות אפקטיביות?

לטענת אמיר ברמלי, מנכ”ל רוביקון, התשובה שלילית. בכתבה שפורסמה בביזפורטל טוען ברמלי כי למעשה משכנתא היא היא הכלי של מעמד הביניים לצבירת נכסים, והמגבלות שהוטלו על השוק בידי פישר פוגעות דווקא באותם משקיעים מקרב מעמד הביניים (שכעת לא יכולים לקבל יותר מ – 50% מימון לרכישת דירה) ובו בזמן מפנה את הדרך למשקיעים בעלי יכולת כלכלית גבוהה יותר.

לטענתו, ייתכן כי נגיד בנק ישראל הצליח להגן על הבנקים למשכנתאות מפני לווים עם יכולות נמוכות, אבל התוצאה הסופית מהווה פגיעה קשה בציבור שלם שאינו יכול לרכוש דירה.

ברמלי מוסיף ואומר כי על מנת להביא להתמתנות במחירי הדירות יש צורך לבנות בארץ בקצב של יותר כ – 60,000 דירות חדשות לשנה במשך 10 שנים, אחרת עליית המחירים תימשך.

יש לציין כי בחודשים נובמבר – דצמבר 2012 אמנם חלה ירידה קלה מאוד בחלקם של המשקיעים ברכישת דירות, אך מדובר בירידה של אחוז בלבד שאינה פותרת את הבעיה בשוק הדיור.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך