מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

דרכים פשוטות לחיסכון במשכנתא

כולנו מעוניינים לחסוך במשכנתא אבל כשמגיע רגע האמת אנחנו פשוט נכנעים לפקיד הבנק שמודיע לנו כי “זו בהחלט ההצעה המשתלמת ביותר שתוכלו לקבל”.

האם באמת ניתן לחסוך בהלוואה?

בהחלט כן! וכדי שזה יקרה אתם צריכים להתנהל בחוכמה. הנה ארבע דרכים פשוטות לשלם פחות לבנק ולהשאיר יותר בכיס:

לקיחת משכנתא לתקופה קצרה יותר

אחת הדרכים הטובות (אם לא הטובה ביותר) לחסוך בהלוואה שלכם היא לקחת אותה לתקופה קצרה ככל האפשר. אין ספק שאפשרות זו לא תמיד מעשית (קיצור תקופת ההלוואה תגרום להחזר החודשי שלכם לגדול ולא כולם יכולים לעמוד בכך) אבל כאשר זה אפשרי מבחינה כלכלית, ההמלצה היא לקחת את המשכנתא לכמה שפחות חודשים.

יש לכך שתי סיבות: א. כל חודש שבו אתם משלמים את ההלוואה הוא חודש שבו אתם משלמים עוד ריבית, עוד הצמדה עוד ביטוח וכו’. פחות חודשים = פחות ריבית דריבית, פחות הצמדה, פחות כאב ראש. ב. בהלוואות לטווח קצר ניתן להשיג ריביות טובות יותר, מה שמוזיל את ההלוואה.

מיקוח ויצירת עימות בין הבנקים

שוק המשכנתאות הוא שוק. צריך להתמקח ולהתווכח ולנסות להוריד ריביות, עמלות מיותרות (יש בנקים שיוותרו לכם על עמלת פתיחת תיק, למשל), מסלולים שאינם טובים עבורכם וכדומה.

תנו לבנקים להתחרות עליכם! לכו לבנק אחד והראו לו את ההצעה המעולה שקיבלתם מהבנק השני. נסו לגרום לו להציע לכם הצעה טובה יותר. והכי חשוב – אל תתפשרו על תמהיל גרוע… בואו לבנק מראש עם תמהיל שבניתם ובקשו ממנו הצעה לגביו, אם לא תהיה הסכמה תמיד תוכלו לפנות לבנק אחר.

מעקב אחר התנאים בשוק ומיחזור בזמן הנכון

הכי נוח לקחת הלוואה ולשכוח ממנה לעשרים וחמש שנה, אבל בפועל גישה כזאת עלולה לעלות לכם הרבה מאוד כסף. שינויים במצב בשוק או אפילו במצב הפיננסי האישי שלכם הם פתח לחיסכון או להפסד. לדוגמא – כאשר הריביות בשוק יורדות ואתם ממשיכים לשלם ריביות גבוהות אתם מפספסים הזדמנות פז לשלם פחות.

מעבר לחיסכון הכספי מיחזור משכנתא מאפשר לכם להתאים את ההלוואה לשינויים שחלו בחייכם כך שבהחלט כדאי ומומלץ להישאר עם אצבע על הדופק ולבצע שינויים כשנוצרת הזדמנות.

התייעצות עם אנשי מקצוע

כשמדובר במשכנתא נראה כי כל אחד מוכן לעזור: החל מחברים שכבר התנסו בתהליך ועד לנותני עצות בפורומים השונים. העיניין הוא שקשה לדעת במי כדאי לבטוח ועל מי לסמוך. כברירת מחדל, יש לווים שפשוט בוחרים לסמוך על ה”יועצים” בבנקים – זוהי טעות! אותם יועצים הם בעצם “משווקים” שמטרתם העיקרית היא למכור לכם הלוואה שתשתלם לבנק.

אז עם מי בכל זאת כדאי להתייעץ? אנשי מקצוע הם הכתובת המתאימה ביותר. הרי אם תרצו לטוס לא תפנו ל”בונה טיסנים חובב” אלא לטייס אמיתי. אז למה שבהחלטה פיננסית כה חשובה תפנו לאדם לא מקצועי?

ייעוץ משכנתאות מקצועי יכול לחסוך לכם כסף בכמה מישורים – קודם כל התמהיל שייבנה עבורכם יהיה נכון וחסכוני ושנית, התנאים שתוכלו להשיג יהיו טובים יותר. התוצאה הסופית תהיה לא רק חיסכון של עשרות אלפי שקלים אלא גם התאמה טובה יותר של ההלוואה ליכולת שלכם.

עדיין מתלבטים? הנה ארבע אפשרויות לחיסכון במשכנתא

קיצור תקופת המשכנתא

אחד המיתוסים הנפוצים בתחום הוא שמומלץ לדאוג להחזר חודשי קטן ככל האפשר כדי לא להכביד על חשבון הבנק. זו טעות! אם אין לכם אפשרות לשלם זוהי בהחלט אסטרטגיה הגיונית, אבל באופן כללי אתם צריכים לשאוף שתקופת ההלוואה שלכם תהיה קצרה ככל שאתם יכולים להרשות לעצמכם (וללא פגיעה גדולה מידי באיכות החיים), כי קיצור תקופת המשכנתא הוא הדרך הטובה ביותר לחסוך בהלוואה.

בגדול, יש שתי סיבות מרכזיות לכך שקיצור הזמן שאתם משלמים את ההלוואה יכול לחסוך לכם סכומים אדירים, של עשרות אלפי שקלים, אם לא יותר:

א. כאשר אתם מקצרים את תקופת ההלוואה, יש לכם פחות חודשים לשלם לבנק. פחות חודשים שבהם אתם משלמים = פחות ריביות והצמדות + פחות חודשי תשלום ביטוח הלוואה + פחות חודשים שאתם חשופים לעלייה בריבית. למשוואה הזאת יש תוצאה פשוטה: חיסכון ענק, שכאמור מגיע לסכומים שבכל זמן אחר לא הייתם לוקחים כדבר מובן מאליו.

ב. ככל שההלוואה נלקחת לתקופה ארוכה יותר כך היא נחשבת למסוכנת יותר, ולכן התנאים שהבנקים נותנים לכם במקרה כזה הם פחות טובים, או במילים אחרות – הריביות גבוהות יותר. מי שלוקח הלוואה לתקופה קצרה יותר זוכה בריביות משכנתא טובות יותר וחוסך לא מעט (בתנאי שלא מדובר בהלוואה לטווח קצר מאוד, שגם אותה הבנקים לא אוהבים במיוחד).

מיחזור משכנתא

לפעמים החיים מזמנים לנו לימונדה במקום לימונים, וכך קורה כאשר הריבית בשוק יורדת. אמנם מדובר באחד הגורמים שמביאים לעליית מחירי הדירות (שכן ירידת הריבית מובילה להתנפלות על שוק הנדל”ן) אבל עבור הלווים מדובר בהזדמנות נפלאה לחיסכון על ידי מיחזורהמשכנתא, כלומר סילוק ההלוואה הישנה ולקיחת הלוואה חדשה, בריביות נמוכות יותר ולפעמים גם במסלולים משתלמים יותר. כאן כדאי לציין שמיחזור ההלוואה עלול להיות כרוך בקנס פירעון מוקדם גבוה, ולכן חשוב לבדוק את הכדאיות של המהלך עוד לפני שיוצאים לדרך.

למיחזור ההלוואה יש יתרון נוסף: הוא מאפשר לכם להתאים את ההלוואה לשינויים שחלו במצבכם הפיננסי, לבחון נתונים כמו גובה ההחזר החודשי ולשנות אותם בהתאם לשינויים שהתרחשו בחייכם. לעיתים המיחזור מוביל דווקא לייקור ההלוואה (למשל כאשר הלווים מחליטים דווקא להאריך את תקופת ההלוואה) אך מקל על חשבון העו”ש ומסייע לכם להימנע מפיגור בהחזרים, וזה, ללא ספק, חשוב לא פחות מאשר לחסוך.

סקר שוק – שופינג להלוואה

כשאתם הולכים לקנות מקרר אתם עושים סקר שוק, רצים מחנות לחנות, בודקים באינטרנט ומסרבים להתפשר על הפרט הכי קטן. אז למה להתפשר על המשכנתא? וכמו ברכישת מכשירי חשמל, גם כאן כדאי להגיע מוכנים, כדי שלא “יסדרו אתכם”. למעשה, עליכם לשבת ולהכין מראש תמהיל הלוואה שמתאים לצרכים וליכולות שלכם ולגשת איתו למספר בנקים, על מנת לקבל מהם הצעות רלוונטיות.

בכל מקרה, לא מומלץ ללכת לבנקים ולתת להם לבנות עבורכם תמהיל! ה”יועצים” שלהם רחוקים מלהיות אובייקטיבים ולכן התמהיל שהם יבנו עבורכם יהיה כדאי מאוד עבור הבנק ולא כל כך כדאי עבורכם. אין מה לעשות, זו העבודה שלהם. העבודה שלכם היא להתכונן כמו שצריך, להתעקש על התמהיל בו אתם מעוניינים, להשוות בין הריביות שיציעו לכם ולעמת את ההצעות שקיבלתם במקרה הצורך. נראה לכם מסובך? יש לנו פתרון פשוט יותר, בסעיף הבא.

פנייה למומחים בתחום המשכנתאות

כמו שכבר אמרנו, יועצי המשכנתאות בבנקים הם לא ממש יועצים אלא בעצם משווקים שמטרתם למכור לכם הלוואה יקרה, כדי שהבנק אותו הם מייצגים לא יפסיד, חלילה. כמובן שאתם יכולים לערוך סקר שוק ולרוץ מבנק לבנק, אבל יש גם אפשרות אחרת: פנייה לאנשי מקצוע אובייקטיבים, שיבנו תמהיל שמותאם לכם אישית וישיגו עבורכם את הריביות הטובות ביותר בכל רגע נתון.

אנחנו מציעים לכם ייעוץ משכנתאות המוענק על ידי אנשי מקצוע מנוסים שיחסכו לכם לא רק סכומים גבוהים אלא גם זמן, התרוצצויות ובירוקרטיה.

אל תהססו – פנו אלינו עוד היום!

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך