מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

מחשבון משכנתא

ברוכים הבאים למחשבון המשכנתא שלנו!

הערה: לנוחיותך, ניתן להשתמש בפס הגלילה לצד כל פרמטר על מנת לשנות את הערך בצורה קלה ומהירה.

סכום ההלואה
תקופה בשנים
החזר חודשי
ריבית
עליה שנתית ממוצעת במדד
 
הצג טבלת תשלומים
ערך ללא הצמדה למדד ערך כולל הצמדה למדד
סה"כ החזר
סה"כ ריבית והצמדה
תשלום חודשי בסוף התקופה
 

במשכנתא עם הנתונים לעיל, יוצא שתשלם שקלים עבור כל שקל שלקחת.

מהי משכנתא?

 

אין ספק שביצעתם החלטה נכונה בכך שהגעתם לכאן: החישובים שאתם עומדים לבצע יכולים לסייע לכם לחסוך במשכנתא!

אנחנו מציעים לכם להשתמש בשני מחשבונים, בהתאם למסלולים השונים:

מחשבון משכנתא צמודת מדד

מחשבון משכנתא פריים

מהו ה”מדד”? כאשר אומרים הלוואה צמודת מדד מתכוונים ל”מדד המחירים לצרכן”. על קצה המזלג מדובר בנתון שנבדק על ידי הלשכה לסטטיסטיקה ומשתנה בהתאם לשינויי המחירים בשוק. יש לציין שהמדד מתעדכן מידי חודש, לעיתים הוא עולה ולעיתים יורד, כאשר בשנים האחרונות העלייה הממוצעת שלו היא קצת יותר מ – 3% בשנה.     מחשבון משכנתא צמודת מדד יאפשר לכם לגלות כיצד ישפיעו גובה המדד ונתונים נוספים על עלות ההלוואה שלכם.

מהי “ריבית הפריים”? ריבית הפריים היא ריבית בנק ישראל, אליה מוסיפים הבנקים 1.5%. מידי חודש מחליט נגיד בנק ישראל האם הריבית תעלה, תרד או תישאר כמו שהיא ובהתאם להחלטתו נקבעת הריבית במסלול זה. מחשבון משכנתא פריים מאפשר לכם לחשב את השפעתם של השינויים בריבית ובנתונים נוספים על עלות ההלוואה שתיקחו.

איך משתמשים במחשבוני המשכנתאות?

•    בוחרים מחשבון – לפי המסלול אותו אתם מעוניינים לבדוק, פריים או צמוד מדד.S
•    בוחרים את הנתון אותו אתם מעוניינים לבדוק – ההחזר החודשי, סכום ההלוואה או תקופת ההחזר.
•    מזינים נתונים בשדות השונים – אם לדוגמא החלטתם לבדוק את גובה ההחזר החודשי הזינו את סכום ההלוואה, הריבית ותקופת ההחזר ותראו כיצד הם משפיעים על גובה ההחזר.
•    לוחצים על חשב – ומחשבוני המשכנתא יציגו בפניכם את התוצאות.

טיפים חשובים לשימוש במחשבונים:

•    נסו לבדוק עד כמה תוכלו לקצר את אורך תקופת המשכנתא – הדבר יוכל להביא לחיסכון משמעותי ביותר בעלות ההלוואה.
•    היזהרו מנתונים לא ריאלים – לדוגמא, ריבית הפריים בהחלט עשוייה לעלות אבל לא סביר שהיא תגיע ל15%, (לפחות לא בזמן הקרוב). מצד שני, קיים סיכוי גדול שהיא לא תישאר על כנה ותעלה ו/או תרד בשנים הקרובות וכל אלו הם נתונים שכדאי לשים אליהם לב.
•    אל תשכחו להזין את העלייה השנתית הממוצעת במדד – למדד יש השפעה לא קטנה על עלות ההלוואה שלכם (כאשר מדובר במסלולים צמודי מדד, כמובן).
•    אל תסתפקו בחישובים שאתם מבצעים – תמיד מומלץ להתייעץ עם אנשים אובייקטיבים שמבינים בתחום.

איך תוכלו לחסוך באמצעות שימוש במחשבון משכנתא?

הנה כמה טיפים חשובים:

  • קיצור אורך תקופת המשכנתא – שימו לב! ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר כך ההלוואה שלכם יקרה יותר א. מפני שבהלוואות לטווחים ארוכים הבנקים מציעים ללקוחות ריביות גבוהות יותר ב.מפני שעוד חודש של החזרים הוא עוד חודש שבו אתם משלמים ריבית לבנק. המחשבונים שלנו מאפשרים לכם לבדוק עד כמה תוכלו לקצר את תקופת ההלוואה מבלי שההחזר החודשי יהיה גבוה מידי בעבורכם.
  • הורדת ריביות במסלולים הנכונים – ריביות נמוכות יותר מביאות למשכנתא זולה יותר, אבל יש לדעת שהורדת ריבית במסלול מסויים תהיה משמעותית יותר מהוזלה במסלול אחר ולעיתים הורדת הריבית כמעט שאינה משמעותית בכלל. מחשבון משכנתא מאפשר לכם לבדוק עד כמה הורדת הריבית מוזילה את ההלוואה ועל מה הכי כדאי לכם להיאבק בעת משא ומתן עם הבנק.
  • הימנעות מסיכונים גדולים מידי – כידוע לכולנו, הריבית והמדד משתנים כל הזמן. מה יקרה למשכנתא שלכם כשהריבית תעמוד על 5% במקום על 2% שקיבלתם? האם עדיין תוכלו לעמוד בהחזר? מחשבון משכנתא מאפשר לכם לבדוק עד כמה יעלה ההחזר החודשי במקרה של עלייה בריבית, במדד ובהצמדה ולתכנן את ההלוואה כך שגם במקרה של עליות היא עדיין תתאים ליכולתכם.
  • השוואה מעמיקה בין הצעות שקיבלתם – הציעו לכם כמה הצעות שונות לחלוטין? כדי לגלות מי מהן באמת משתלמת תוכלו להזין אותן במחשבונים ולבדוק – לא רק בטווח המיידי אלא גם בטווח הרחוק – מה תהיינה העלויות לטווח הקרוב והרחוק.

 

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך