מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

עוד עלייה בסכום המשכנתא הממוצעת – עלה ב – 6.3%

בחודש מרץ חל זינוק נוסף בגובה המשכנתא הממוצעת וכעת היא עומדת על 616 אלף שקלים, זאת לעומת 577 אלף בחודש פברואר. מדובר בבשורה שלילית למדי, לאור העובדה שככל שהיקף ההלוואות גבוהות יותר, כך בסופו של דבר ההחזרים עליהן גבוהים יותר והן מתאימות לפלח הולך וקטן של האוכלוסייה – בעיקר למי שידם משגת.

מדוע חלה העלייה החדה בגובה המשכנתא?

ככל הנראה, הסיבה העיקרית לעלייה הנוכחית נעוצה בירידת ריבית בנק ישראל לרמה של 0.75%. ירידה זאת החזירה, למעשה, את לוקחי המשכנתאות לשוק הנדל”ן ושפכה שמן נוסף למדורה הרותחת ממילא.

עוד חשוב לציין כי בחודש מרץ חלה עלייה של חמישה אחוזים בהיקף המשכנתאות החדשות שנלקחו לעומת חודש פברואר והוא הסתכם ב – 4.47 מיליארד. חודש אפריל, לעומתו, הוא חודש עם ימי עבודה מועטים ולכן היקף ההלוואות בו היה קטן יותר והוא עמד על כארבעה מיליארד שקלים בלבד.

מה צפוי לנו בחודשים הקרובים?

תוכנית לפיד טורפת את הקלפים לעת עתה וכעת מעריכים כי במאי ויוני תחול ירידה של ממש בהיקפי המשכנתאות שיילקחו, וזאת בציפייה ליישומן של שתי התוכניות שאושרו בידי הממשלה: תוכנית מע”מ 0 ותוכנית מחיר המטרה. כמובן שמדובר רק בירידה זמנית, ואיש אינו בטוח מה יהיו התוצאות הסופיות של מהלכים אלה.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך