מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

לקחת משכנתא ולהשקיע את הכסף או לרכוש דירה בלי הלוואה?

מאזין ברדיו ללא הפסקה ביקש לברר עם ענבל אור מהי האפשרות הכדאית ביותר עבורו:
אנחנו קנינו דירה ברחובות, בערך מיליון 350, יש לנו את הכסף הזה. אנחנו שילמנו כרגע מיליון, אבל נשאר לנו תשלום אחרון של 350. השאלה שלי היא האם לשלם את מלוא הסכום על הדירה, או לקחת משכנתא ולהשאיר את הכסף הזה בצד להשקעה או לדברים אחרים.

בוא אני אשאל רק שאלה כדי שאני אבין. המיליון ששילמתם, שילמתם מהון עצמי, ואתה אומר ש”יש לי עוד 350 לשלם מהון עצמי, ואתה שוקל אם לשים את הכסף על הלוואה או להשאיר לך את הכסף לצרכים נוספים, אולי להשקעות נוספות, אולי למצוא איזו דירה קטנה. אני כמובן בעד לקחת משכנתא קטנה, 350 זה לא הרבה כסף, ולהשאיר את ה – 350,000 שקל. גם אל תשכח, בסופו של דבר כשקונים דירה, קונים אותה במחיר נומינאלי. מה זה אומר? תמיד יש הצמדות למדדים, יש דברים שהם בלתי צפויים ואתה צריך לקחת אותם בחשבון.

יש עוד 100,000 שקל בצד ששמנו לכל הדברים האלה שאת אומרת. השאלה שלי היא אם אפילו על חלק מהסכום לקחת משכנתא…..

לא חלק. אתה יכול לקחת את כל ה- 350. 350,000 שקלים זה סכום יפה גם כסכום התחלתי לקנות דירה נוספת, או נכס קטן באיזור חיפה, באר שבע, באיזור הפריפריה, דירה שתכניס לך גם שכר דירה על הכסף הזה וזה יכול להיות נהדר. אני ממש בעד, אפשר למנף קצת.

כן, והמחשבה של לקנות דירה ללא משכנתא, ככה בלי כאבי ראש וזה, את אומרת זה שקט אבל עדיף להשקיע את הכסף כמו שאת אומרת.

ודאי. זה לא הרבה כסף לחודש, אתה מדבר על 350,000 שקל, ההחזר החודשי ייצא בין 1900 ל – 2000 לכל היותר.

לכמה שנים לפרוס?

סדר גודל של 25 שנה. ואם אתה לוקח את אותם 350 ואפילו קונה דירה קטנה, כפי שאמרתי, בפריפריה, אתה תוכל להגיע ל – 3000 – 3500 שקל. תשים לב כבר איך הרווחת יותר.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך