מת"ן משכנתאות היא זכיינית בלעדית לייעוץ משכנתא לעובדי החברות המובילות במשק:
מחויבים לכללי אמון הציבור
ImunHaCibur
מת"ן - החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות
  • למת"ן משכנתאות מוניטין של 6 שנות ניסיון במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה והיא מעניקה ייעוץ משכנתאות בהיקף של כמיליארד שקלים בשנה
  • החברה זכיינית בלעדית של כ- 600,000 בתי אב באמצעות גופים וחברות מהמובילים במשק
  • מידי יום אנו יוצרים מהפיכה ושינוי מהותי במאזן בין הבנקים לצרכנים ומאפשרים לציבור הלווים לקבל תנאים אובייקטיבים, ראויים והוגנים התואמים לצרכיהם

למרות העלייה בריבית הפריים – הריבית על המשכנתאות שוב יורדת

ספטמבר 2009   

זאת כפי שדווח ב”דה מרקר”. נתוני בנק ישראל מלמדים כי אף על פי שריבית בנק ישראל עלתה, הרי שהריבית הממוצעת על המשכנתאות רשמה שפל נוסף והיא בשיעור של 2.8% בלבד, זאת בהשוואה ל – 2.9% בחודש שעבר (אוגוסט 09).

שיעור הריבית מתייחס לריביות הנגבות במשכנתאות הניתנות לתקופות שונות. מטבע הדברים ריבית הנגבית עבור הלוואה ל – 5 שנים נמוכה מריבית הנגבית עבור הלוואה ל – 15 שנים, הריבית הממוצעת היא הממוצע של נתונים אלה.

בכתבה צוין כי משכנתא “ממוצעת” נפרשת, לרוב על פני תקופה של 20 שנה. הסכום הניתן במשכנתא ממוצעת עומד על 500,000 ₪. לווים המבקשים לקחת משכנתא יוכלו לבחור בין משכנתא בריבית קבועה ללא הצמדה כלל (מדובר בד”כ על ריבית של כ – 7%), משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד, משכנתא בריבית משתנה צמודת מדד, משכנתא צמודה למט”ח ומשכנתא בריבית פריים. המסלול האחרון הפך לפופולארי למדי בתקופה האחרונה, וזאת עקב שיעורה הנמוך של ריבית הפריים, אשר הגיעה לשפל של כל הזמנים.

אלא שלמרות העלויות הנמוכות של ההלוואה כיום, יש להיזהר ולפעול מתוך שיקול דעת ולא בפזיזות. חשוב לזכור כי מה שיורד גם עולה, ומנקודת השפל הנוכחית הריביות בהחלט צפויות לעלות, ואיתן יעלה גם החזר החודשי. הכתבה מתריעה כי כל עלייה של אחוז בריבית של משכנתא ממוצעת תוביל לעלייה של כ – 250 ₪ בהחזרים החודשיים. כפי שנוכחו לווי המשכנתא לדעת, עלייה כזאת בוא תבוא וככל הנראה במהירות. כאמור, רק לאחרונה העלה הנגיד את ריבית בנק ישראל, ובסופו של דבר, עם ההתאוששות במשק אנו עשויים לחזות בעליות נוספות, דרמטיות יותר או פחות. עליות אלה ללא ספק ישפיעו על מצבם של הלווים, ויקשו במיוחד על מי שמלכתחילה התחייב לסכומים הגדולים על יכולותיו.

 
כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
התגובה שלך